• 23 Haziran 2022
  • admin
  • 0
Bir işletmenin sürdürülebilir bir şekilde büyümesi için yönetimin ve çalışanların yeşile geçmenin ihtiyaç ve faydalarını anlaması önemlidir.

Sürdürülebilirlik, şirketin harcamalarını analiz etmek için büyük veri yönetimini kullanarak ve kârı sürdürülebilir bir şekilde artırmak için iyileştirme alanlarını belirleyerek yukarıdan aşağıya doğru benimsenmelidir. İşletmenizin yeşile dönebilmesinin yollarından bazıları şunlardır:

Daha Fazla Bulut Sistemi, Daha Az Kâğıt İsrafı

Bulut – İnternette veri depolayan, veriyi daha erişilebilir hale getiren ve ayrıca enerji ve fiziksel alanı azaltan merkezi olmayan online depolama merkezidir. Bulut, geleneksel dosyalama sürecini ortadan kaldırmakta ve atık depolama alanlarındaki atıkların %25’i kadar bir tasarruf sağlamaktadır. İşletmeler de bulut sistemlerini kullanarak hep kâğıttan tasarruf edip hem de işletme giderlerini azaltarak daha sürdürülebilir bir ortam yaratırlar.

Ofis Malzemeleri ve Teknolojileri

Amerika Birleşik Devletleri’nde her gün 4 milyondan fazla tek kullanımlık kalem çöpe atılıyor. İşletmeler uzun vadede, yeniden kullanılabilir mürekkepli kalemlerle ofis içinde küçük ama etkili değişiklikler yapabilir. Ofiste kullanılan elektronik malzemeler ile ilgili geri dönüşüm planlarının yapılması ile işletmeler daha çevreci bir kimlik kazanabiliyor.

Posta Gönderimi

Her ne kadar dijital çağda yaşıyor olsak ta bazı çalışmalar için posta gönderimi gerekebiliyor. Sizlerde işletmeleriniz için geri dönüştürülebilir posta zarfları kullanarak, işletme maliyetlerinde tasarruf edebilir, depolama ihtiyaçlarınızı ve israfı azaltabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu

İşletmelerinizde enerji tasarruflu aydınlatmalar ve elektronik malzeme ve ekipmanlar kullanmanız hem enerji masraflarınızın düşmesini hem de kurumsal emisyon gazı salınım oranlarınızı düşürmenizi sağlayacaktır. İşletmeniz elveriyorsa güneş ve rüzgâr panellerinin de tesis edilmesi de işletmenizin yeşil enerjiye uyum sağlayarak geleceğe daha hazır hale gelmesini sağlayacaktır.

Sürdürülebilir bir gelecek istiyor ve biz den sonraki kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak şimdi en doğru zaman. Yarın çok geç olabilir!

Kaynak: https://challenge.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir